SMDJE54CAH
Mfr.Part #
SMDJE54CAH
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC BI
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
34.4A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Breakdown Voltage :
60 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
54 V
Clamping Voltage :
87.1 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
60V