SMDJE54A
Mfr.Part #
SMDJE54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Clamping Voltage :
87.1 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Number of Channels :
1 Channel
Supplier Device Package :
SMC
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Applications :
Telecom
Mounting Type :
Surface Mount
Working Voltage :
54 V
Product Type :
TVS Diodes
Unidirectional Channels :
1
Series :
SMDJE
Breakdown Voltage :
60 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
34.4A
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V