SMDJE51CAH
Mfr.Part #
SMDJE51CAH
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Package :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
36.4A
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V