SMDJE45CAH
Mfr.Part #
SMDJE45CAH
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC BI
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
41.3A
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
SMC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)