SMDJE43CAH
Mfr.Part #
SMDJE43CAH
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Supplier Device Package :
SMC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.2A
Clamping Voltage :
69.4 V
Power Line Protection :
No
Number of Channels :
1 Channel
Working Voltage :
43 V
Product Type :
TVS Diodes
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Polarity :
Bidirectional
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Product Status :
Active
Breakdown Voltage :
47.8 V