SMDJE43A
Mfr.Part #
SMDJE43A
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Clamping Voltage :
69.4 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.2A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Applications :
Telecom
Series :
SMDJE
Supplier Device Package :
SMC
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V