SMDJE220CA
Mfr.Part #
SMDJE220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
244V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.4A
Applications :
Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
356V
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V
Series :
SMDJE
Clamping Voltage :
356 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)