SMDJE210CA
Mfr.Part #
SMDJE210CA
Description
TVS DIODE 210VWM 337VC SMC
Applications :
Telecom
Clamping Voltage :
337 V
Series :
SMDJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
210V
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
337V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.8A
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
233V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)