SMDJE210A
Mfr.Part #
SMDJE210A
Description
TVS DIODE 210VWM 337VC SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
337V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
Telecom
Clamping Voltage :
337 V
Unidirectional Channels :
Series :
SMDJE
Capacitance @ Frequency :
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
210V