SMDJE20CAH
Mfr.Part #
SMDJE20CAH
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC BI
Applications :
Automotive, Telecom
Working Voltage :
20 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection :
No
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Polarity :
Bidirectional
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
92.6A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Clamping Voltage :
32.4 V
Bidirectional Channels :
1
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Breakdown Voltage :
22.2 V