SMDJE20CA
Mfr.Part #
SMDJE20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Product Category :
Bidirectional Channels :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Polarity :
Bidirectional
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Product Status :
Active
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
Telecom
Series :
SMDJE
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Clamping Voltage :
32.4 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
92.6A