SMDJE200CA
Mfr.Part #
SMDJE200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
324V
Applications :
Telecom
Clamping Voltage :
324 V
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.3A