SMDJE200A
Mfr.Part #
SMDJE200A
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMC
Series :
SMDJE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.3A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
324V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Unidirectional Channels :
1
Applications :
Telecom
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)