SMDJE190CA
Mfr.Part #
SMDJE190CA
Description
TVS DIODE 190VWM 307VC SMC
Clamping Voltage :
307 V
Tape and Reel (TR)
Product Type :
TVS Diodes
Polarity :
Bidirectional
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.7A
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Series :
SMDJE
Applications :
Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
307V