SMDJE190A
Mfr.Part #
SMDJE190A
Description
TVS DIODE 190VWM 307VC SMC
Product Category :
Product Type :
TVS Diodes
Applications :
Telecom
Series :
SMDJE
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
307V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Clamping Voltage :
307 V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.7A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)