SMDJE18CAH
Mfr.Part #
SMDJE18CAH
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC BI
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Applications :
Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
102.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)