SMDJE18A
Mfr.Part #
SMDJE18A
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Product Type :
TVS Diodes
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
102.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Series :
SMDJE
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Clamping Voltage :
29.2 V