SMDJE17CAH
Mfr.Part #
SMDJE17CAH
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC BI
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A