SMDJE17AH
Mfr.Part #
SMDJE17AH
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC UNI
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Working Voltage :
17 V
Clamping Voltage :
27.6 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Type :
TVS Diodes
Package :
Tape and Reel (TR)
Breakdown Voltage :
18.9 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Capacitance @ Frequency :
Termination Style :
SMD/SMT
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A
No
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)