SMDJE17A
Mfr.Part #
SMDJE17A
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Unidirectional Channels :
No
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
Type :
Zener
Clamping Voltage :
27.6 V
Applications :
Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
TVS Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Series :
SMDJE
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V