SMDJE14A
Mfr.Part #
SMDJE14A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
Product Category :
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Series :
SMDJE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
129.3A
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)