SMDJE12CAH
Mfr.Part #
SMDJE12CAH
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC BI
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Breakdown Voltage :
13.3 V
Polarity :
Bidirectional
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJExxH
Product Type :
TVS Diodes
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Product Status :
Active
Number of Channels :
1 Channel
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
12 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Clamping Voltage :
19.9 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
150.8A