SMDJE12CA
Mfr.Part #
SMDJE12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Zener
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
19.9 V
Working Voltage :
12 V
Breakdown Voltage :
13.3 V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1 Channel
Product Status :
Active
Bidirectional Channels :
1
Product Type :
TVS Diodes
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
150.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Polarity :
Bidirectional
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Series :
SMDJE
Applications :
Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package :
Digi-Reel?
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V