SMDJE120CA
Mfr.Part #
SMDJE120CA
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.5A
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
193 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V