SMDJE120A
Mfr.Part #
SMDJE120A
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.5A
Clamping Voltage :
193 V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V
Product Type :
TVS Diodes
Series :
SMDJE
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)