SMDJE11A
Mfr.Part #
SMDJE11A
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
164.8A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Applications :
Telecom
Series :
SMDJE
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)