SMDJE110CA
Mfr.Part #
SMDJE110CA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.9A
Zener
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Telecom
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Series :
SMDJE
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V