SMDJE110A
Mfr.Part #
SMDJE110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
DO-214AB, SMC
Polarity :
Unidirectional
Series :
SMDJE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.9A
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Clamping Voltage :
177 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
Telecom
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Product Status :
Active
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V