SMDJ90CA/TR13
Mfr.Part #
SMDJ90CA/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 90V, 146V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Package :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Breakdown Voltage :
10 V
Number of Channels :
1 Channel
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Reel
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
RoHS :
Details
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
20.5A
Supplier Device Package :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Mounting Type :
Surface Mount
Clamping Voltage :
15.4 V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Type :
Zener
Product Type :
TVS Diodes
Series :
SMDJ
Working Voltage :
9 V