SMDJ90A/TR13
Mfr.Part #
SMDJ90A/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 90V, 146V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Product Status :
Active
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Working Voltage :
90 V
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Breakdown Voltage :
100 V
Clamping Voltage :
146 V
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Packaging :
MouseReel
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Package / Case :
Brand :
Polarity :
Unidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
RoHS :
Details
Product Type :
TVS Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Number of Channels :
1 Channel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)