SMDJ85CA/TR7
Mfr.Part #
SMDJ85CA/TR7
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 85V, 137V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Number of Channels :
1 Channel
Capacitance @ Frequency :
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Breakdown Voltage :
9.44 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V
Bidirectional Channels :
1
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power Line Protection :
No
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Packaging :
MouseReel
Product Type :
TVS Diodes
Surface Mount
Product Status :
Active
Polarity :
Bidirectional
GENERAL PURPOSE
Supplier Device Package :
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Series :
SMDJ
Working Voltage :
8.5 V
Clamping Voltage :
14.4 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V