SMDJ85CA/TR13
Mfr.Part #
SMDJ85CA/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 85V, 137V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Breakdown Voltage :
9.44 V
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.9A
Brand :
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Number of Channels :
1 Channel
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
14.4 V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
RoHS :
Details
Series :
SMDJ
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Type :
TVS Diodes
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
8.5 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V