SMDJ78AHR7G
Mfr.Part #
SMDJ78AHR7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
DO-214AB, SMC
Unidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Supplier Device Package :
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.8A