SMDJ78A-HRAT7
Mfr.Part #
SMDJ78A-HRAT7
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Peak Pulse Current :
23.8A
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Power :
3kW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Single
Number of Elements :
1
Diode Element Material :
SILICON
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Polarity :
Unidirectional
Series :
SMDJ-HRA
ECCN Code :
EAR99
Reverse Standoff Voltage :
78V
JESD-609 Code :
e3
Power Line Protection :
No
Terminal Form :
J BEND
Clamping Voltage :
126V
JESD-30 Code :
R-PDSO-J2
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.8A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Terminal Position :
Dual
Power Dissipation-Max :
6.5W
Published :
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Number of Terminations :
2
1 (Unlimited)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Unidirectional Channels :
1
Mount :
Surface Mount
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W