SMDJ75CA/TR13
Mfr.Part #
SMDJ75CA/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 75V, 121V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Package :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75 V
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Series :
SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Capacitance @ Frequency :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Termination Style :
SMD/SMT
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
RoHS :
Details
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Clamping Voltage :
121 V
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
24.8A
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Number of Channels :
1 Channel
Product Status :
Active
Polarity :
Bidirectional
Product Type :
TVS Diodes
Breakdown Voltage :
83.3 V