SMDJ75CA
Mfr.Part #
SMDJ75CA
Manufacturer
Meritek
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC
Stock
972
In Stock :
972
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Bidirectional Channels :
DO-214AB, SMC
Number of Pins :
2
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Series :
SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
232.6A
Breakdown Voltage :
8.33V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V