SMDJ75A-HRAT7
Mfr.Part #
SMDJ75A-HRAT7
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Reverse Standoff Voltage :
7.5V
Clamping Voltage :
12.9V
Mount :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Single
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
Peak Pulse Current :
24.8A
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Position :
Dual
JESD-30 Code :
R-PDSO-J2
Series :
SMDJ-HRA
Power Dissipation-Max :
6.5W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Peak Pulse Power :
3kW
Terminal Form :
J BEND
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
232.6A
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W