SMDJ70CA/TR13
Mfr.Part #
SMDJ70CA/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 70V, 113V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
7.78V
Polarity :
Bidirectional
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
MouseReel
Capacitance @ Frequency :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
RoHS :
Details
Series :
SMDJ
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Number of Channels :
1 Channel
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
250A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Type :
TVS Diodes
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Product Status :
Active
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Bidirectional Channels :
1
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Power Line Protection :
No
Package :
Digi-Reel?
Working Voltage :
7 V
Clamping Voltage :
12 V
Breakdown Voltage :
7.78 V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V