SMDJ64CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ64CAHM6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V