SMDJ64CAH
Mfr.Part #
SMDJ64CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW