SMDJ64CA R7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMDJ64CA R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
SMDJ
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V