SMDJ64AHR7G
Mfr.Part #
SMDJ64AHR7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Applications :
Automotive
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package :
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V