SMDJ64AHM6G
Mfr.Part #
SMDJ64AHM6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Unidirectional Channels :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V