SMDJ64A/TR13
Mfr.Part #
SMDJ64A/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
SMDJ, DO-214AB, 64V, 103V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Brand :
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1 Channel
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels :
Zener
Polarity :
Unidirectional
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
103 V
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Supplier Device Package :
Working Voltage :
64 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Packaging :
MouseReel
Series :
SMDJ
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Breakdown Voltage :
71.1 V