SMDJ48CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ48CAHM6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.8A