SMDJ43CA R7G
Mfr.Part #
SMDJ43CA R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Bidirectional Channels :
1
Type :
Zener
Series :
SMDJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.2A
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V