SMDJ26CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ26CAHM6G
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
71.3A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V