SMDJ24CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ24CAHM6G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
77.1A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V