SMDJ22CAHR7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMDJ22CAHR7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
84.5A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Supplier Device Package :
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V