SMDJ22CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ22CAHM6G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Type :
Zener
No
Bidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
84.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW